«Монсанто» започаткувала в Україні Farm Progress Show

02.10.2014

У вересні 2014 року компанія «Монсанто» вперше провела Farm Progress Show в Україні – два триденних заходи в Полтавській та Тернопільській областях відвідали близько тисячі аграріїв. На полях Інноваційних центрів компанії відвідувачі мали змогу на практиці ознайомитися з результатами впливу широкого спектру факторів на вирощування кукурудзи, оглянути ділянки з усіма представленими в Україні гібридами кукурудзи ДЕКАЛБ, отримати консультації фахівців «Монсанто».

Були представлені різноманітні досліди щодо параметрів висіву: ділянки з різними нормами та строками висіву, з різною масою тисячі насінин, швидкістю руху сівалки, глибиною загортання насіння, шириною міжрядь та густотою стояння рослин. Демонструвалися ділянки, засіяні протруєним та непротруєним препаратом «Пончо» насінням та насінням з різною фунгіцидною обробкою. Був показаний вплив фону мінерального живлення, стану листової поверхні та кореневої системи на врожайність. Для вивчення вирощування гібридів інтенсивного типу були проведені дослідження Max-tech – спрямовані на вибір збалансованої системи удобрення, системи захисту від бур’янів, хвороб та шкідників, оптимальної густоти рослин та технологічно правильного висіву. Окремий блок ділянок демонстрував ефективність засобів захисту рослин «Харнес», «Раундап» та нового гербіциду «Гвардіан Тетра». 

Також на дослідних ділянках було посіяно чотири гібриди ДЕКАЛБ (ДК 315, ДК 440, ДКС 4964 та ДКС 5143) – для кожного з них окремо імпортоване та вирощене в Україні насіння. Завдяки цьому вдалося наочно продемонструвати, що якість аналогічного насіння ДЕКАЛБ залишається такою ж високою незалежно від походження – чи то імпорт, чи українське виробництво. Адже посіви не відрізнялися ні за силою росту, ні за рівномірністю сходів, ні за біологічною врожайністю.

Крім вивчення дослідів з вирощування кукурудзи, відвідувачі Farm Progress Show мали можливість також ознайомитися з роботою технології точного висіву Precision Planting на практиці та оглянути техніку John Deere. Усі охочі могли дивитися пряму трансляцію заходів на сайті farmprogress.com.ua.