İşyeri Davranış Kuralları

Monsanto’da, doğruluğa dayanan ilişkiler oluşturmakta kararlıyız. Doğruluk, Güvencemizle aynı doğrultuda olup, kendileriyle iş faaliyetlerinde bulunduğumuz kişilerin güvenini kazanmamıza ve kaybetmememize yardım eder.

Monsanto’da, çalışanların çeşitli doğruluk sorunlarını tanıyıp ele almalarına yardım eden bir İşyeri Davranış Kuralları vardır. Bu Kurallar, karşılıklı saygı, çevre, sağlık ve güvenlik, ürünler için gereken gözetim, araştırma metodolojisi soruları ve şirket kaynaklarının kullanımının yanı sıra mali durumumuz ve ürünlerimiz hakkında doğru iletişim gibi konularda rehberlik sağlar. Ayrıca, müşteriler, tedarikçiler, yatırımcılar, kamu, düzenleyici makamlar ve içinde faaliyette bulunduğumuz toplumlarla olan iş ilişkilerimizde doğruluğun birçok yasal ve etik yönüne değinir. Kurallarımız, çalışanlara doğruluk hakkında soru sormaları veya kaygılarını dile getirmeleri için birkaç yol gösterir.

İşyeri Davranış Kurallarımızı görüntülemek için aşağıdaki linklerden birine tıklayınız.

Küresel web sitemizde Kurumsal Yönetim ilkelerimizi, üyelerimizi, ana sözleşmemizi, etik kurallarımızı ve diğer bilgileri görüntülemek için buraya tıklayınız.