1

Прийом

Сюди вантажівки привозять качани кукурудзи від місцевих агровиробників. За допомогою багатьох ліній для прийому ми можемо приймати різні сорти одночасно. Збір урожаю триває лише півтора місяця, тому швидкість є надзвичайно важливою.

2

Очищення та відбір

Тут качани очищуються від лушпиння у спеціальних машинах та проходять ручний та електронний контроль якості. Кожна машина для очищення може обробити повний вантаж 25-тонного автомобіля всього за 45 хвилин.

3

Сушіння

Сушарки є серцем насіннєвого заводу. Свіжа кукурудза зазвичай прибуває з вологістю від 25 до 35%. Ми сушимо качани поки вологість не знизиться до близько 12% – за такого рівня кукурудзу можна зберігати.

4

Лущення

Після сушіння качани кукурудзи обережно транспортують до механічних молотарок. Молотарки шляхом тертя відокремлюють насіння від стрижня, водночас не пошкоджуючи зернини. На деяких заводах ми використовуємо стрижні для вироблення енергії.

5

Бойлер на біомасі

На деяких заводах «Монсанто» спалює кукурудзяні стрижні, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище. Стрижнів, які завод отримує після лущення, достатньо для забезпечення паливом сушарок – саме вони споживають найбільше енергії з усього обладнання. Це відновне джерело енергії!

6

Зберігання

Відлущені зернини зберігають у бункерах до часу пакування та продажу. Типовий бункер вміщує до 140 тонн насіння. У кожному з них зберігають насіння лише одного сорту.

7

Калібрування

Перед пакуванням насіння відсортовують за формою та розміром, щоб забезпечити отримання агровиробниками однорідної високоякісної продукції. Завдяки цьому насіння дає більш передбачуваний урожай.

8

Протруювання

Деякі агровиробники хочуть отримувати насіння, що вкрите речовиною для захисту його від грибків та комах після сіяння. Ми також продаємо непротруєне насіння для агровиробників, які вирощують органічну продукцію.

9

Пакування

Пакувальна лінія повністю автоматизована. Адже насіння – важке! Кожен мішок містить 50 000 або 80 000 насінин, залежно від місця призначення. Насіння пакують, далі мішки зашивають і маркують. Маркування забезпечує можливість відслідкувати мішки та допомагає запобігти підробкам.

10

Відвантаження

Після пакування оператор автонавантажувача складає мішки на палети для відправлення. Наші європейські насіннєві заводи постачають насіння кукурудзи під брендом ДЕКАЛБ на десятки ринків по всьому світі.

11

Офіси, їдальня та лабораторія