Sık Sorulan SorularSık Sorulan Sorular

Özgeçmişimi nereye göndermeliyim?
Bir pozisyona başvurmak için lütfen monsanto.com/careers sitesine gidip bir profil oluşturun, çevrim içinde başvurunuzu doldurun ve ilgi alanlarınıza uyan işler hakkında uyarılar kurun.

Yukarıya geri dön

Şu anda ilgi duyduğum bir pozisyon görmüyorum, ama Monsanto’da çalışmak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Lütfen bir profil düzenleyin ve ilgi alanlarınıza uyan işler için uyarılar kurun. Ayrıca, lütfen gelecekteki iş olanakları için sitemizi ziyaret etmeye devam edin.

Yukarıya geri dön

Sistem, kullanıcı adımı ve şifremi niçin tanımıyor?
2009’un sonlarında ve 2010’un başlarında (bulunduğunuz coğrafi bölgeye göre) Monsanto’daki kariyer olanakları için daha gelişmiş araştırma yapabilmenizi sağlayan yeni bir küresel çevrim içi eleman bulma sistemini uygulamaya koyduk. Eleman bulma temsilcilerimiz önceki sistemde bulunan bütün profiller üzerinde arama yapabilirler; ancak bir pozisyona başvurmak için yeni bir profil oluşturmanız gerekecektir.

Taleo sistemini başka bir şirket için kullandıysanız, profiliniz otomatik olarak Monsanto’ya aktarılmayacak ve yeni bir profil oluşturmanız gerekecektir.  

Yukarıya geri dön

Hesabımın kilidini nasıl açabilirim?
Hesabınız sistem tarafından kilitlendiğinde size bir eposta mesajı gönderilir. Eposta mesajını almadıysanız lütfen istenmeyen postalarınızı ve bunlara ilişkin filtrelerinizi kontrol edin. Eposta mesajını hala almadıysanız lütfen global.talent.acquisition@monsanto.com adresine konu alanında “Account Locked” yazılı bir mesaj gönderin.

Yukarıya geri dön

Eposta adresimi ve diğer iletişim bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?
Hesabınıza giriş yapın ve eposta adresinizi ve istediğiniz diğer bilgileri güncelleyin.

Yukarıya geri dön

Özgeçmişimi neden yükleyemiyorum?
Özgeçmişiniz en fazla 100 kb boyutlu ve listelenen dosya türlerinden biri olmalıdır. Sorunlarla karşılaşmaya devam ediyorsanız lütfen özgeçmişinizin herhangi bir “java script” içermediğinden emin olun; aksi takdirde bu tür dosyaların yüklenmesi sistemimiz tarafından engellenecektir. Sistem, java script içeren dosyalarda virüs bulunduğundan şüphelenebilir. Java script ayrıca hiperbağlaçlar (hiperlinkler) içinde de bulunabilir; bu nedenle belgenizin içinde hiperbağlaç varsa kaldırmanız önerilir. 

Yukarıya geri dön

Özgeçmişimi size doğrudan gönderebilir miyim?
Hayır. Bütün özgeçmişlerin çevrim içindeki başvurunuza iliştirilmesi gerekir. Özgeçmişinizi yükleyemiyorsanız, başvurunuzun içine “kopyala ve yapıştır” yöntemiyle aktarmanız gerekecektir.

Yukarıya geri dön

Bütün belgelerimi niçin karşıya yükleyemiyorum?
Yükleyebileceğiniz belge sayısı için de bir sınır vardır. Başka dosyalara (transkriptler, tavsiye mektupları vb.) gerek duyulursa, eleman bulma temsilcisi sizinle iletişim kuracaktır.

Yukarıya geri dön

Özgeçmişimi nasıl güncelleyebilirim?
Özgeçmişinizi güncellemek için, mevcut belgeyle aynı dosya isimli ve uzantılı yeni özgeçmişinizi yüklemeniz gerekecektir.

Yukarıya geri dön

Bir sonraki adıma geçmek istediğimde niçin hata mesajları alıyorum?
Gerekli bütün bilgileri girdiğinizden emin olun. Sayfanın tamamını görmek için pencere içindeki çubuğu kullanarak sayfayı kaydırmanız gerekebilir. Ayrıca, sadece sistem içindeki gezinti komutlarını kullanın ve internet tarayıcınızın geri/ileri/yenile tuşlarını kullanmaktan kaçının. Hala sorunlarla karşılaşıyorsanız önbelleğinizi (çerezler (cookies), internet geçmişi) temizleyin. Aynı hata mesajını görmeye devam ederseniz, lütfen uyguladığınız adımlarınızı belgeleyin ve hata mesajını bir eposta mesajına kopyalayıp yapıştırın ve konu satırına “Error Help” yazarak global.talent.acquisition@monsanto.com adresine gönderin.

Yukarıya geri dön

Bir başvuruya başladım, ama bilgisayarımdan ayrılmam gerekiyordu ve başvuru kapandı. Ne yapmalıyım?
“İş Sayfam”a gidin ve başvurunuzun taslağını arayın. Pozisyon hala ilan ediliyorsa Gönderimi Görüntüle/Düzenle linkini tıklayın. Bu seçenek mevcut değilse, bu pozisyon için artık başvuru kabul etmiyoruz demektir.

Yukarıya geri dön

Başvurumun durumu nedir?
Monsanto’nun aynı anda çok sayıda iş pozisyonu için çalışan eleman bulma temsilcileri bulunduğundan, size doğrudan iletişim kurma bilgileri vermek mümkün değildir. Bir eleman bulma temsilcisi ya da işe alma müdürü bir pozisyon hakkında sizinle görüşmek ya da sonraki adımları düzenlemek istediğinde sizinle doğrudan irtibat kuracaktır. Bu nedenle, veritabanımızdaki profilinizi güncel tutmanız önemli olup, bunu sisteme girip kişisel bilgilerinizi düzenleyerek yapabilirsiniz.

Bir pozisyonun doldurulması haftalar, hatta aylar sürebileceğinden, göstereceğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

Yukarıya geri dön

Birden fazla iş için başvurmak istersem, her seferinde yeni bir başvuru doldurmalı mıyım?
Evet. Daha önceden girdiğiniz bilgiler saklanır; ancak verilen doğruluğunu teyit etmeniz gerekir.

Yukarıya geri dön

Bana bir iş teklifinde bulunan ve ek bilgi isteyen bir eposta mesajı aldım.
Görüştüğünüz işe alma müdüründen veya eleman bulma temsilcisinden sözlü olarak bir teklif almadıysanız, sözünü ettiğiniz e-posta mesajının kendisini Monsanto görevlisi olarak tanıtan bir kişiden gelmiş olması olasıdır. Bu e-posta mesajı Monsanto’dan GELMEMİŞTİR ve bizim bilgimiz ve onayımız dışında gönderilmiştir. Lütfen, aldığınız e-posta mesajını konu satırına “E-Mail Offer” yazarak global.talent.acquisition@monsanto.com adresine iletiniz. Mesajınız, bu sahtekarlığı araştırmamız için bize zamanında olanak sağlayacaktır. Monsanto’da bir kariyer olanağı istiyorsanız lütfen Monsanto.tr/kariyer sitesini ziyaret ediniz. Orada şirketimiz ve bölgenizdeki olanaklar hakkında bilgi bulacaksınız. Bu konuyu araştırmamıza yardım ettiğiniz için tekrar teşekkür eder ve iş arama çalışmalarınızda iyi şanslar dileriz.

Yukarıya geri dön