Monsanto, sektörde çığır açan ürünlerden bazılarını pazara sunar. Ayrıca, yeni teknolojiler keşfetmek ve sunmak için her yıl 1 milyar $’dan fazla yatırım yapmaya devam etmekteyiz. Bu da, zengin bir ürün hattına dönüşerek satış kariyerinizin gelişimi için size gereken desteği sağlamaktadır.

Genişleyen satış ekibimizin bir parçası olarak, Monsanto’nun pazar payını artırma hedefine destek sağalayacak ve bayi ve müşterilerimizin güvenini kazanmaya devam edeceksiniz. Aralarında Asgrow, Channel, DEKALB, Deltapine, Genuity, Roundup, Roundup Ready, Seminis, De Ruiters, Vistive ve YieldGard’ın da bulunduğu sektörün lider markalarına ve yüksek düzeyde etkili ürünlerden oluşan ve büyüyen bir ürün hattına sahibiz.

Monsanto’da,satış, Tohumlar ve Özellikler grubunun bir parçasıdır ve aralarında aşağıdakilerin de bulunduğu birçok alanda kariyerler olanakları sunar:  

Tarım Bilimcileri (Agronomlar) – ürünlerimiz için teknik uzman görevini yaparlar, ürün üretim eğitimci lideri olarak satış ekipleriyle birlikte çalışırlar. 

Bölge İş Müdürleri – tanımlanmış bir bölge içindeki satış temsilcilerini yönetir ve onlara mentörlük ve koçluk yaparlar. Ayrıca, bireysel satış hedeflerinin ulaşmak için Agronomlarımızla birlikte çalışırlar. 

Altbölge Satış Müdürleri – iş hedeflerini gerçekleştirmek için tanımlanmış bir altbölgedeki üreticilerle birlikte çalışırlar ve altbölge içindeki mevcut ve yeni ilişkileri aracılığıyla uzun vadede büyüme gerçekleştirirler. 

Bölge Satış Müdürleri – 30-50 üreticiyle ilişkileri geliştirerek ve hibrit/çeşit ve tarla ürünlerimize yönelik özel öneriler aracılığıyla Monsanto marka deneyimini sunarlar. 

Kilit Müşteri Yöneticileri – Monsanto değerini, DEKALB/Asgrow markalarını, Roundup ve seçkin kimya ürünlerini perakende satıcılarımıza ve bayilerimize etkili bir şekilde satarlar.  

Bu rollerin içerdiği bazı önemli özellikler arasında aşağıdakiler sayılabilir: 

 • Bölgeniz için pazarlama planları ve satış stratejileri oluşturma ve uygulama yeteneği
 • Yerel olarak çiftçilik işletmelerinin başarısını olumlu bir şekilde etkileme
 • Bu roller, bölgesel olarak seyahat ederek üreticileri, müşterileri ve bayileri ziyaret etmenizi içerir – şirket tarafından bir araç sağlanır.
 • Kariyer inizi geliştirmek ve ilerletmek için Satış eğitimi ve süregelen fırsatlar
 • Yan haklar arasında emekli maaşı, 401 (k) [sadece ABD] ve büyüme hissesi şeklinde hisse senedi opsiyonlarını sayabiliriz
   

Monsanto’da satış ekibi ürünlerimiz ve müşterilerimiz arasında önemli bir bağlantıdır. Bayilerimiz, müşterilerimiz ve yetiştiricilerimizle derin ilişkiler geliştirmek için onlara güveniriz. Satış ekibimiz bu ilişkiler sayesinde, ürünlerimize yönelik özel tavsiyeler aracılığıyla Monsanto markası deneyiminin sunulmasına yardım eder.

Gerek çiftçi odaklı, gerekse doğrudan bayilerimizle çalışılan poazisyonlarda olsun, üreticilerle birlikte çalışmak ve onların özel ihtiyaçlarına ve karşılaştıkları güçlüklere göre nitelikli çözümler bulmalarına yardım etmek için gerçek bir istek sergileyen satış temsilcisi adaylar arıyoruz.

Aradığımız diğer beceriler:

 • Tarım bilimi, tarım, işletme, biyoloji veya ilgili bir alanda Lisans Derecesi veya eşdeğer deneyim tercih edilir
 • Satış/hesap yönetiminde en az üç yıl profesyonel deneyime veya tarım sektöründe en az bir yıl satış deneyimine sahip olmak
 • İç motivasyon, girişimcilik, kararlılık ve sonuç odaklı olma özelliklerini sergilemek
 • Yüksek tempolu ve değişen bir ortamda başarıyla çalışabilme yeteneği
 • Önceki deneyiminde ekip içinde başarıyla çalışma deneyimi
 • Kişilerarası kuvvetli iletişim, ve sunum becerileri
 • Uzun vadeli kariyer ilerlemesi için istek (örn. Pazarlama, Ürün Yönetimi, Lojistik, Eğitim, Finans)
 • Temel bilgisayar becerileri (örn. Microsoft Office, Microsoft Outlook)
 • Kırsal bir çevreye seyahat etmek ve böyle bir yerde yaşamak/çalışmak için istekli olmak. Bu pozisyon, bulunduğunuz yerden taşınmanızı gerektirebilir
 • En az 27 kilo (bir torba tohum) kaldırabilme kapasitesine sahip olmak
 • Sürücülük sicil kontrolünü geçebilme (örn. taşıt hareket ihlalleri, kazalar, ehliyetin askıya alınması vb.)
 • Bu pozisyon ABD Ulaştırma Bakanlığının düzenlemelerine tabi olup, istihdam öncesinde özgeçmiş kontrolü, uyuşturucu madde testi ve fiziksel muayene gibi bazı şartların yerine getirilmesini gerektirir