Monsanto’da, işimizin her dalındaki farklı türdeki pozisyonlar için profesyoneller ararız. Genel olarak aşağıdaki alanlarda profesyoneller ararız:

İşe alma sürecimiz kurumsal stratejiyle yakından bağlantılıdır. Bunun sonucu olarak, organizasyonumuz çapında başarının göstergesi olan beş adet yeterlilik tanımlamış bulunuyoruz. Bunlar, işe alacağımız bireylerde aradığımız vazgeçilmez niteliklerdir:

İlişkiler ve Ağlar – Küresel bir şirket olarak, takımları ve ağları coğrafi, siyasi, demografik, kültürel,işlevsel ve diğer kurumsal ve organizasyonel sınırlar içinde birleştireceksiniz.

Cesaret ve Samimiyet – Dünyanın en zor işlerinden biri olan ve işin yapılış şekli hakkında bazılarıyla doğrudan yüzleşmek ve Monsanto’da yüksek düzeyde değer verilen özelliklerden biri olan saygılı bir şekilde karşıt görüşte olmak.

Çeviklik – Faaliyette bulunduğumuz dinamik sektör içinde esneklik ve yeni durumlara uyum sağlayabilme yeteneği, müşterilerimiz ve kariyeriniz için daha çok fırsat yaratır.

İnisiyatif ve Önsezi – Önünüzdeki fırsatların farkında olma ve onları değerlendirmek için bir sonraki hamle ile kaçırılan bir fırsat arasındaki fark anlamına da gelen harekete geçmek.

Sonuç Odaklı Olma – Sonuç elde etmek, hem kariyerinizin başarısı hem de bizim şirket olarak başarımız için vazgeçilmezdir. Birinci günden başlayarak stratejileri ve verilen sözleri gerçeğe dönüştüren bireyler ararız.