DEKALB 100. YIL ETKİNLİKLERİ: ‘’ İZMİR-ÖDEMİŞ MISIR SİLAJI HASAT GÜNLERİ ’’

28.08.2012

Monsanto’nun tarla bitkileri ürünlerindeki dünya markası olan DEKALB ;  100. Yıl etkinliklerini sürdürüyor.

İzmir ilinin Ödemiş ilçesinde 23-24 Ağustos tarihlerinde düzenlenen MISIR SİLAJI HASAT GÜNLERİ süresince katılımcılara silajlık mısır yetiştiriciliği ve silaj hakkında bilgiler verilerek yeni DEKALB çeşitlerinin de tarla koşullarında tanıtımı yapılmıştır..

 2 gün süresince Ödemiş’ e bağlı 25 köyden 600 çiftçinin ziyaret edip, bilgiler aldığı DEKALB SİLAJ HASAT GÜNLERİ’ ne bölge üreticilerinin yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

‘’ Kabayem-Silajda kalite tohumdan başlar ‘’ kuralını benimseyen DEKALB ailesi etkinlik süresince, mısır silajında verim ve kalitenin arttırılması gerekliliğine dikkat çekerek, doğru çeşit seçimi, tohum ilaçları, ekim, sulama, gübreleme, en doğru hasat zamanının tesbit edilmesi, yeni Dekalb çeşitlerinin verim-kalite değerleri konularında da çiftçilere bilgiler vermiştir.

DEKALB’in piyasadaki mevcut çeşitlerinin yanı sıra 2013 yılında üreticilerimizin kullanımına sunacağı yeni çeşitlerin performansları, üreticilerimiz tarafından çok beğenilmiştir. Yeni çeşitlerin özelliklerinin 4 ayrı istasyonda aktarıldığı Hasat günlerine bölgedeki tüm köylerden ve resmi kurumlardan olan katılım dikkat çekiciydi.

Ayrıca katılımcılar, 2 gün süren Dekalb Silaj Hasat Günleri süresince tarımsal anlamda önemli bilgilerin verildiği etkinlik çadırlarında, kendileri için özel olarak hazırlanmış ikram ve promosyonlardan da faydalandılar.