100. YILINDA DEKALB’DEN UFUK TURU

17.08.2012

Monsanto’nun tarla bitkileri ürünlerindeki dünya markası olan DEKALB, 100. yaşını Adana’da düzenlediği etkinlikle kutladı. Etkinlik boyunca katılımcılara mısır üreticiliğindeki pek çok kritik nokta aktarılırken sergilenen ürün performansları da üreticileri ufuk turuna çıkarttı.

Uluslararası tarım devi firmamızın tarla bitkileri ürünleri markası olan DEKALB, kuruluşunun 100. yılını etkinliklerle kutluyor. 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Adana’’da düzenlenen Mısır Festivali büyük ilgi gördü. 

Adana-Karataş yolu üzerindeki 70 dekarlık özel bir mısır tarlasında 7-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen festivale bölge üreticileri ve tarım sektöründen birçok kişi yoğun bir katılım gösterdi. Festival için özel olarak hazırlanan tarlada mısır yetiştiriciliğinde kritik noktalar olan tohumluk seçimi, tohum ilaçlaması ve ekim sıklığı gibi konular 3 farklı istasyonda görsel olarak üreticilerle aktarıldı.

Festival kapsamında ayrıca DEKALB’in tohum ilaçlamasındaki yenilikçi yaklaşımları ile tohum ilaçlamasının hem mısır zararlılarına hem de bitki kök ve gövde gelişimine olan etkileri kıyaslamalı olarak sergilendi. 

Etkinlik boyunca DEKALB’in piyasadaki mevcut çeşitlerinin yanı sıra gelecekte kullanabilecekleri çeşitleri de görme fırsatını yakalayan üreticiler ayrıca, sıra üzeri mesafesi 12 cm’den başlayıp 18 cm’ye kadar olan farklı ekim sıklıklarındaki çeşitlerin performanslarını da gözlemlediler.

Katılımcılar, 3 gün süren festival süresince tarımsal anlamda önemli bilgiler edinirken, alan üzerinde kurulmuş olan istasyonlarda ve etkinlik çadırlarında kendileri için özel olarak hazırlanmış ikram ve promosyonlardan da faydalandılar.

DEKALB 100. yıl etkinlikleri kapsamında diğer bölgelerde de mısır üreticileriyle buluşmaya devam edecektir.